/Files/images/imgpreview.jpg

Екологічна ситуація в Україні

Багато речей відповідає за стан держави, та найголовнішою з них є екологія країни.

Екологія – це здорове життя людей, а тому й забезпечення гарного існування . Україна ,на жаль , посідає не найкращу сходинку у рейтингу екологічного стану. Багато факторів впливало на погіршення стану екології в нашій країні, за роки її існування. Одним з таких факторів і є аварія на ЧАЕС, яка має страшні наслідки, що залишились не тільки у нашій країні.

Вже В 21столітті екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство почало усвідомлювати небезпеку життя на Землі із-за свого негативного впливу. Однак відчуття властиве далеко не кожному з нас.

Земля, що живить нас, повітря, яким ми дихаємо, вода, яку п'ємо, щорічно зазнають величезних втрат від необдуманої дії тих, хто ними користується.

Величезна сільськогосподарська освоєність та невиправдана розореність земель, хижацьке ставлення людини до природи унеможливлюють стабільне існування нашої Землі.

На стан екологічної ситуації в регіонах України впливає також прояв еколого-географічних проблем. Серед них для України характерними є: зменшення запасів корисних копалин, вичерпання ресурсів, зміна структури земельних ландшафтів, зниження родючості грунтів, забруднення поверхневих та підземних вод, забруднення повітря, скорочення розмаїття рослинного й тваринного світу.

Ці проблеми виникли тому, що структура господарства України, що розвивалося багато років, не відповідала в багатьох регіонах їх потенціалу. Стан природи в Україні – критичний, та з кожним роком який набуває лише гіршого результату.

Але є надія, що незалежна Україна переступить поріг в третє тисячоліття з високою екологічною культурою, і проявиться в певних діях щодо природи. Так Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу. Але тільки у співпраці та порозумінні людини з природою можливо забезпечитимайбутнє.

Людина повинна зрозуміти, що вона є частиною природи. Тому знищуючи природу, вона знищує себе та своє буття на планеті.

Досить тривалий занепад української економіки, високий рівень бідності населення країни, важкі наслідки Чорнобильського лиха, та інші катаклізми не зламають прагнення України покращити свій екологічний стан. І Україна, нарешті, відновить силу своєї країни до кінця.

Кiлькiсть переглядiв: 74