/Files/images/зно 2018.jpeg

Що таке ЗНО?

Для чого воно потрібно?

Енциклопедія називає ЗНО – іспитами для вступу до ЗВО (закладів вищої освіти) України. Воно поєднує комплекс тестувань, які покликані визначити навчальні досягнення випускників. Лише з допомогою ЗНО сьогодні можна реалізувати право кожного на рівний доступ до якісно освіти. Його результати зараховуються як результати вступних іспитів до ЗВО.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО, Зовнішнє тестування, ЗТ) — іспити для вступу доЗВО в Україні. Комплекс організаційних процедур (передусім — тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників закладу загальної середньої освіти при їхньому вступі до закладів вищої освіти.

Мета зовнішнього незалежного оцінювання: підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової і повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку.

Із 2004 р. за підтримки міжнародних і громадських організацій система зовнішнього незалежного оцінювання формується в Україні.

Забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти у співпраці з місцевими органами управління освітою, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, навчальними закладами. Координація роботи учасників процессу зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється через Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський і Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти, за кожним із яких закріплено по 2-4 регіони України.

Впровадження зовнішнього незалежного оцінювання принесло чудові результати щодо значного підвищення якості середньої та вищої освіти в Україні, стимулювало відчутний розвиток середньої та вищої освіти, що позитивно позначилося на загальному рівні освіченості, подальшому зростанні та зміцненні економіки держави.

Кiлькiсть переглядiв: 280