ПТАХИ- НАШІ ДРУЗІ, МИ - ДРУЗІ ПТАХІВ

Природа завжди дивувала людину різноманіттям своїх проявів. В будь-якому куточку планети людство оточене багатством рослин і тварин. Своє особливе і неповторне місце в природі займають птахи.

Птахи не тільки прикрашають ліси, поля, луки, парки, сквери - вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Птахи приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою.

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

/Files/images/2024- птах 1.png /Files/images/2024- птах 2.jpg/Files/images/2024- птах 3.png

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.

В закладі освіти були проведені інформаційні хвилинки, усний журнал «Вісники природи» Сторінка за сторінкою, інформація за інформацією – і нові знання, нові відкриття про пташок! Про те, де живуть, яку користь приносять, про їх «санітарні здібності» та ін.

/Files/images/2024- птах 4.jpg/Files/images/2024- птах 5.png /Files/images/2024- птах 6.png

Учні стільки гарного та цікавого почули й побачили про птахів, збагатились знаннями та повагою до друзів наших менших! Діти розповідали про народні прикмети, пов`язаними з птахами, розгадували загадки. Відгадування загадок, птахів за описом та за співом, вікторина про пернатих – ці та багато інших завдань допомогли учням підійти до висновку: Бережіть птахів! Бережіть природу!

/Files/images/2024- птах 7.png /Files/images/2024- птах 9.png /Files/images/2024- птах 8.png

Сьогодні святкування міжнародного Дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями, а повне знищення птахів може спричинити за собою непередбачувані наслідки для людства.

Тому головною метою проведених у свято заходів є збереження видового різноманіття та чисельності пернатих