ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ- КНИГА

Дитячі книги – це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.

Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Це свято важливе для підтримки розвитку читацької культури серед молодого покоління та формування їхнього інтелектуального потенціалу.

Книга розвиває нашу мову і збільшує запас слів. Вона вчить висловлювати думки і розуміти, про що говорять і пишуть інші.

Книга розвиває наше мовлення.

Книги розширюють горизонти нашого світового сприйняття.

Книга стимулює фантазію і вчить нас мислити образами.

Із книги дізнаємося про інші країни, про життя в них.

Книга розвиває нашу здатність співчувати. Ми вчимося вживатись у становище інших.

Книги додають нам сили і натхнення. Вони заставляють нас сміятися і плакати.

Книги ставлять перед нами запитання, над якими варто задуматися.

Книга вчить нас етики. Вона заставляє нас роздумувати про добро і зло.

Книга пояснює життя.

Із книг ми розуміємо, що не всі питання обов’язково вирішувати насильницьким шляхом.

/Files/images/2024- кн дит 6.jpg/Files/images/2024-книги.jpg /Files/images/2024- кн дит 2.jpg

Книги допомагають нам знайти самих себе.

Книги допомагають нам зрозуміти інших.

Книги позбавляють самотності.

Книгу можна взяти з собою куди завгодно.

Книги-це частина нашого культурного надбання.

Книга об’єднує покоління.

За допомогою книги ми проживаємо 1000 життів, залишаючись самими собою.

Дитяча книжка відкриває нам шлях у велику літературу.

З нагоди цього свята в закладі освіти пройшли інформаційні хвилинки.

/Files/images/2024- кн дит 3.jpeg /Files/images/2024- кн дит 5.jpg /Files/images/2024- кн дит 4.jpg

Учні переглянули відеоматеріали та взяли активну участь в заходах:

- мультимедійна презентація “Подорож до витоків дитячої книги”;

бібліотечний урок «Мандри казковими шляхами Г.Х.Андерсена».

Юні читачі з великим задоволенням слухали розповідь про життя і творчий шлях великого казкаря Г. К. Андерсена і цікаві факти із життя данського письменника ;

- вікторина«З якої казки уривок?»;

- літературна вікторина – змагання серед учнів 4-х класів«Чи знаєте ви казки Андерсена?»;

- презентація “Історія виникнення книги”

/Files/images/2024- кн дит 7.jpg /Files/images/2024- кн дит 8.jpg/Files/images/2024- кн дит 9.jpg

Основна мета проведених заходів полягала в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.

Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

/Files/images/2024- дит книга 1.jpeg /Files/images/2024- дит книга 2.jpeg /Files/images/2024- дит книга 3.jpeg

Знайомтеся – це учні 3-х класів, вони обожнюють читати дитячі книжки, енциклопедії.

/Files/images/2024- дит книга 4.jpeg /Files/images/2024- дит книга 5.jpeg/Files/images/2024- дит книга 6.jpeg

Як бачимо, попри автоматизованість нашого світу, дитяча книга не втрачає своєї актуальності та значущості, бо недаремно говорив відомий кожному з нас Ганс Крістіан Андерсен: «Казка – це те золото, що блищить вогником у дитячих очах», не забуваємо про це, як і про те, що книга – найкращий подарунок, без будь-яких вікових обмежень.