Україна – країна Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Свято встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплення любові до Батьківщини, збереження та донесення до учнів об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвитку бажання стати гідними громадянами України, в школі з 16 по 21 листопада проведено ряд заходів до Дня Гідності та Свободи:

- шкільна лінійка «Вклоняємось низько героям!»;

- акція «Незгасне свічка в кожного у серці» ;

- акція «Малюнок воїну АТО»;

- акція «Хай Ангели тебе оберігають;

- перегляд художніх та документальних фільмів про події АТО, Революції гідності.

В початкових класах провели інформаційні хвилинки і теж запалили свічку пам'яті, для учнів 8-11-х класів продемонстрували документальний фільм "Зима, що нас змінила" про події на Майдані, який провели педагог – організатор Василюк І.М. разом з членами Шкільного Парламенту.

/Files/images/44-Свобода.JPG /Files/images/44-Гідність.JPG