6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

3 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла рішення відзначати 6 квітня як Міжнародний день спорту. Офіційна назва Дня — Міжнародний день спорту на благо розвитку та світу (International Day of Sport for Development and Peace). Спорт на благо миру та розвитку - ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична і інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і благополуччя.

За всіх часів, напевне, існували змагання людей у фізичній та інтелектуальній досконалості. Науковці стверджують, що первісні люди під час полювання змагалися в силі, спритності, витривалості.

Стародавня Греція вважається «матір’ю» фізичної культури та спорту й загалом олімпійського руху. Саме тут велика увага приділялася фізичному вихованню та змаганням як складовій загальної культури, а фізична сила, відвага у грецьких містах-державах цінувалися надзвичайно високо, атлетів шанували й славили так само, як і філософів та поетів.

У країнах Стародавнього Сходу фізичне виховання було неодмінною складовою виховання військового: багатогодинні різноманітні військові вправи гартували силу, витривалість і наполегливість.

З нагоди Міжнародного дня спорту 10 квітня в школі для учнів було проведено ранкову зарядку «Рух заради здоров’я». В акції взяли участь учні 1-11 класів.

Школярі, викладачі фізичної культури провели спортивне свято, відбулося шкільне змагання з футболу, показові виступи з тхаеквандо. Головною метою заходів було виховати відповідальне ставлення до власного здоров’я, сформувати звичку регулярно займатись фізкультурою та популяризувати здоровий спосіб життя серед дітей.

Завдяки спільним зусиллям учителів, учнів та батьків заходи пройшли цікаво, діти отримали багато позитивних емоцій, а головним є те, що спорт об’єднав усіх!