Екскурсія до Святогір’я

Учні 5-А класу (класний керівник Суворова О.В.) та 6-А класу (класний керівник Співак М.І.) школи з нетерпінням чекали екскурсію, яка традиційно організовується щорічно навесні. Цього разу на них чекала захоплююча подорож по мальовничим місцям Святогірського монастиря.

Святогірська Лавра – місце історично цінне й мальовниче, красою якого захоплювався ще Антон Павлович Чехов. Його по праву називають «Донецькою Швейцарією». Ті, хто бував тут раніше, справедливо говорять, що земля ця сповнена благодаттю і любов’ю, яка відчувається і в природі, і в доброзичливості місцевих жителів, і в багатьох зціленнях, які отримували тут хворі і стражденні.

Екскурсія наша розпочалася біля Свято-Успенського храму. Екскурсовод розповів нам про виникнення монастиря та різні періоди його історії. Далі наш маршрут пролягав через крейдяні печери, які починаються біля самого підніжжя гори і йдуть вгору майже на кілометр.

Всередині скелі ми відвідали печерний храм Олексія – людини Божої, церкву Різдва святого Іоанна Предтечі – всю висічену у скелі, склепіння якої спираються на самотній крейдяний стовп. За переказами, в XVI столітті на цьому стовпі явилася чудотворна ікона Святителя Миколая.

Назовні ми вийшли біля Миколаївської церкви – шедевру народного зодчества XVII століття. Храм, як дорогоцінна корона, вінчає вершину крейдяної скелі. З оглядового майданчику відкривається неповторний вигляд на долину Сіверського Донця, який тисячоліттями несе своє звивисте русло неосяжними просторами.

Потім наш маршрут проліг бетонною доріжкою до могили Іоанна Затворника, який 17 років прожив у тісній крейдяній келії Святогірської скелі, до Скиту Всіх святих – незвичних дерев’яних споруд, схожих на казкові будинки та обнесених дерев’яним частоколом.

Завершилася наша екскурсія відвідуванням Свято-Успенського храму, де кожен бажаючий міг серцем доторкнутися до Святинь Лаври, помолитися за здоров’я рідних, мир і добробут країни. А на згадку про відвідування святині придбали образки Святогірської чудотворної ікони Божої Матері.

Незабутні історичні об’єкти Святогірської Лаври залишили невимовне враження в учасників екскурсії, святі місця надали душевної наснаги та сповнили світлими почуттями.

Втомлені, але задоволені ми повернулися додому, сповнені одухотворення та надії на повернення до Святих місць знову.

/Files/images/Свят автобус.jpg /Files/images/Святогор.jpg /Files/images/свят гора.jpg /Files/images/Свят.jpg