Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…

Дорогі друзі! 9-го листопада ми з вами відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Свято було встановлене в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами.

Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє.

Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.

Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Усвідомлюючи величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави, учні 5-7-х класів провели інформаційні хвилинки для учнів початкової школи.

Молодшим школярам учні розказали про історію виникнення цього свята, підготували цікаву казку про фею Мову та її слова-квіти, а також поцікавилися в учнів, що для них значить рідна мова.

Учні 5-7 класів взяли участь у міському конкурсі "Філолог- ерудит".

Для учнів середньої школи семикласники провели «хвилинку-цікавинку», намагаючись довести всім, що мова - це серце нації і канва, на якій людина вишиває узори свого буття, це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє, що мова - це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття. Пізнавальними для всіх стали і цікаві факти про українську мову, які підготували школярі. От, наприклад, ви знали, що:

українська мова була ще до того, як українські князі (починаючи від Аскольда та Діра) почали об’єднувати руські землі;

найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком;

українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце;

українська мова входить до трійки найкрасивіших мов в світі.

Отже, шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова - це велика культура та історія.

Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського.

І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

Галерея "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…(08.11.2019)"