/Files/images/sp.jpg

Шість правил правильного харчування

Вчені сформулювали шість основних заборон, порушуючи які людина завдає непоправної шкоди своєму здоров'ю.
  • По-перше, не можна запивати білкову їжу (м'ясо, риба, яйця, молочні продукти, гриби). Через це розбавляється шлунковий сік, а це, у свою чергу, ускладнює перетравлення їжі.
  • По-друге, не їжте разом білки і вуглеводи (крохмалисту їжу: макарони, хліб). Білка для перетравлення потрібна кисле середовище, а вуглеводів - лужне. Шлунок не може так швидко переключатися, і при вживанні в їжу і того, і іншого, їжа не перетравлюється до кінця. Білкова їжа може почати загнивати в шлунку, а вуглеводна почне бродіння.
  • По-третє, після вживання значної кількості вуглеводної їжі не можна їсти протягом двох годин. Необхідно дати їжі засвоїтися
  • По-четверте, не поєднуйте вуглеводні продукти і цукор.
  • По-п'яте, не їжте фрукти після їжі. Фрукти повинні бути або окремим прийомом їжі (краще сніданок або перекус), або їх треба вживати на початку прийому їжі.
    По-шосте, не їжте солодощі з білковою їжею - це значно заважає травленню.

Десять порад здорового способу життя

Існує 10 порад, розроблених міжнародною групою лікарів, дієтологів і психологів, які становлять основу здорового способу життя.

Дотримуючись їх, можна продовжити й зробити більш приємним наше життя.

1 порада: розгадуючи кросворди, вивчаючи іноземні мови, виробляючи підрахунки в розумі, ми тренуємо головний мозок. Таким чином, сповільнюється процес вікової деградації розумових здібностей; активізується робота серця, системи кровообігу і обмін речовин.

2 порада: робота - важливий елемент здорового способу життя. Знайдіть відповідну для себе роботу, яка буде вам в радість. Як стверджують вчені, це допоможе виглядати молодше.

3 порада: не їжте дуже багато. Замість звичних 2.500 калорій обходитеся 1.500. Це сприяє підтримці активності клітин, їх розвантаженні. Також не слід впадати у крайнощі та їсти занадто мало.

4 порада: меню повинне відповідати віку. Печінка і горіхи допоможуть 30-річним жінкам уповільнити появу перших зморшок. Що міститься в нирках і сирі селен, корисний чоловікам після 40 років, він сприяє розрядці стресу. Після 50 років необхідний магній, який тримає у формі серце і корисний для кісток кальцій, а риба допоможе захистити серце і кровоносні судини.

5 порада: майте на все свою думку. Усвідомлена життя допоможе якомога рідше впадати в депресію і бути пригніченим.

6 порада: довше зберегти молодість допоможуть любов і ніжність, тому знайдіть собі пару. Зміцненню імунної системи сприяє гормон щастя (ендорфін), який виробляється в організм, коли людина закохана.

7 порада: спати краще в прохолодній кімнаті (при температурі 17-18 градусів), це сприяє збереженню молодості. Справа в тому, що і від температури навколишнього середовища залежать обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей.

8 порада: частіше рухайтеся. Вченими доведено, що навіть вісім хвилин занять спортом у день продовжують життя.

9 порада: періодично балуйте себе. Незважаючи на рекомендації, щодо здорового способу життя, іноді дозволяйте собі смачненьке.

10 порада: не завжди пригнічуйте в собі гнів. Різних захворювань, навіть злоякісні пухлини, більш схильні люди, які постійно лають самого себе, замість того, щоб розповісти, що їх засмучує, а іноді й посперечатися.

Оптимальна праця і достатній відпочинок також впливають на наше здоров'я. Активна діяльність, не тільки фізична, а й розумова, добре діють на нервову систему, зміцнює серце, судини і організм в цілому.

Існує певний закон праці, який відомий багатьом. Людям зайнятим фізичною працею, необхідний відпочинок, який не буде пов'язаний з фізичною активністю, і краще, якщо під час відпочинку будуть проведені розумові навантаження. Людям, робота яких пов'язана розумовою діяльністю, корисно під час відпочинку займати себе фізичною роботою.