/Files/images/2-розум.gif


5 грудня 2023 року, оприлюднено результати PISA-2022— міжнародного дослідження якості освіти, спрямованого на оцінювання здатності 15-річного учнівства застосовувати знання й уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах.

Дослідження відбувається раз на три роки й охоплює понад 80 країн й економік світу.

Цикл PISA-2022 провели не через три, а через чотири роки внаслідок пандемії COVID-19, яка внеможливила проведення планового дослідження у 2021 році.

2022 року Україна вдруге взяла участь у дослідженні. Попри труднощі, спричинені повномасштабним вторгненням, удалося зібрати ресурси й організувати дослідження у 18 з 27 регіонів нашої країни.

PISA - це всесвітнє дослідження якості освіти, в якому Україна вперше взяла повноцінну участь у 2018 році.

Під час дослідження оцінювали 15-річних школярів. Всього під час дослідження опитали 600 тис. учнів у 79 країнах. Тести учні тривали дві години. В Україні опитали майже 6 тис. учнів у 250 закладах освіти. Тести українські учні проходили письмово.

PISA не перевіряє, чи засвоїли учні зміст освітньої програми, а оцінює, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті. Це дослідження показує слабкі та сильні сторони освітньої системи.

Офіційний сайт програми PISA в Україні.

Упродовж 4 квітня – 20 травня 2022 року Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

План заходів щодо підготовки та проведення дослідження затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 09.12.2021 № 1336.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення. Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що вперше масштабне порівняльне дослідження буде проведено у комп’ютерному форматі.

Кiлькiсть переглядiв: 882