/Files/images/2020- діти.png

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ – ЦЕ СПОСІБ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯУЧНІВСЬКОГО КОЛЕКТИВУ, ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВ ДО ПЛАНУВАННЯ,ОРГАНІЗАЦІЇ КОНТРОЛЮ ТА ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЇХ НАВЧАЛЬНОЇ,ТРУДОВОЇ, СУСПІЛЬНО-ГРОМАДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ-ЦЕ ЗАСІБ РОЗШИРЕННЯ ДІАПАЗОНУ ДІЯЛЬНОСТІ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ - ЧЛЕНІВ ЄДИНОГО КОЛЕКТИВУ, МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ЇХ ОБ`ЄДНАННЯ,ТВОРЧОГО ПОШУКУ, ВИЯВЛЕННЯ ІНІЦІАТИВИ. ЦЕ ЗАСІБ НАВЧИТИСЯ ЖИТИ Й ПРАЦЮВАТИ ЗА ЗАКОНАМИ ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА, ДЕ ІСНУЮТЬ ГУМАНІСТИЧНІ ВІДНОСИНИ МІЖ ЛЮДЬМИ.

Учнівське самоврядування - це:

- метод організації учнівського колективу, який забезпечує формування відносин, відповідальної залежності в колективі та організаторських якостей окремої особистості;

- складова частина системи педагогічних засобів, оскільки вирішує специфічні завдання єдиного колективу;

- результат педагогічної взаємодії вчительського і учнівського колективів;

- діяльність, яка здійснюється самими дітьми, включаючи постановку мети, її розробку;

- принцип організації життя колективу школярів.

- організація системи змагань через органи учнівського самоврядування;

- гласність у його роботі (стенди підсумків змагань, стін газети, бюлетені тощо);

- нагородження, заохочення переможців через систему роботи учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування - основа набуття сучасними школярами початкових навичок колективної управлінської діяльності незалежно від віку, оволодіння правилами колективного спілкування, культурою взаємин, засвоєння технології вироблення ухвалення і виконання рішень.

Мета самоврядування

-формування і розвиток соціально активної, гуманної особистості з глибоко усвідомленою позицією, почуттям національної свідомості,відповідальності, свідомого ставлення до вирішення важливих справ шкільного життя.

Функції самоврядування:

1. Забезпечення порядку в закладі освіти, організоване чергування;

2. Контроль за відвідуванням учнями занять;

3. Проведення загально-шкільних лінійок, зборів, круглих столів, виставок;

4. Організація дозвілля, творчих виставок, змагань;

5. Організація із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників ;

6. Організація самообслуговання в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігєнічних вимог;

7. Організація роботи з благоустрою території закладу освіти;

8. Участь у розробці плану роботи на новий навчальний рік;

9. Надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів.