Практика Зовнішнього незалежного оцінювання у Європі вже стала традицією. У більшості країн школярі складають випускні іспити, які водночас є вступними. Програми для таких іспитів розробляють або спеціальні навчальні центри, або освітянські міністерства.

Італія. Випускники складають два письмові й один усний іспит. А приймає його спеціальна комісія, створена міністерством освіти. Також профільне відомство обирає, який саме письмовий екзамен складати. Та до нього, як і двох інших, допускають лише успішних учнів.

Німеччина. Щоб стати студентом у цій країні, треба скласти чотири письмові або усні іспити. Але, як і у Італії, допуск до них ще слід отримати, тобто вивчити за шкільною партою 28 курсів.

Великобританія. У Англії, щоб вступити до ВНЗ, просто школи недостатньо. Спершу абітурієнти мають два роки підвищувати рівень своїх знань і скласти іспити складнішого рівня. Такі іспити тут розробляють спеціальні незалежні організації, а міністерство лише дає методичні рекомендації. Більшість англійських вишів вимагає від вступників складання 2-3 таких іспитів.

Франція. Для вступу до вищого навчального закладу тут уже необхідно бути бакалавром. Для цього більшість навчається у академічному ліцеї. Його випускники складають внутрішні випускні іспити. Теми іспитів визначає міністерство освіти. Так само як і процедуру та розклад. Усі завдання розробляють викладачі академій.

США. Американська система вступу вимагає скласти іспити SAT (тест перевіряє знання із англійської мови та математики. Складати його можна сім разів на рік) та ACT (перевіряє англійську мову, математику, читання та природознавство). А найбільш престижні виші ще вимагають складання профільних тестів.

Японія. У цій країні вступна кампанія розділена на два тури. Перший – за півроку до вступу. Загалом тестування тут проводять із 12 предметів. Перелік необхідних знань для зарахування у державний ВНЗ визначає сам навчальний заклад. Другий етап – це іспити у виші. Їх уже розробляють викладачі університетів і вони значно складніші за національні.

Кiлькiсть переглядiв: 660