Історія - це вчитель життя.

Багато чого я навчився у своїх наставників, ще більше у своїх товаришів, та найбільше у своїх учнів. Талмуд

Історія - скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього. М. Сервантес

Вітаю! Ви потрапили на персональну сторінку учителя суспільних дисциплін ХЗОШ №44

Ціп Оксани Володимирівни

«Я – педагог і особистість»

Школа - це мій життєвий простір. У ній відчуваю себе комфортно. У світі народжуються і вмирають дуже багато професій. Професія ж учителя – вічна. Лише вона дає змогу дивитися на світ дитячими очима. На той чарівний світ, де час вимірюється зовсім по-іншому: уроками, предметами, семестрами, навчальними роками.

І ось я вчитель історії і мені, так як Клаудії Фішер, набагато більше імпонує цивілізована історія, яка сприяє усвідомленню того, що існують різні можливості світобачення, історія, яка допомагає збагнути, що люди є різними, але цього не слід боятися, історія, що спонукає до розмови про відмінності та розмаїття поглядів, історія, що переконливо обґрунтовує доцільність осмислення власної та іншої точок зору. Цьому я намагаюся вчити і своїх вихованців.

Моя мета – підтримати в учнів жагу до знань, розвинути і зберегти, вселити віру в себе, в свої сили. У навчанні не повинно бути нещасних дітей - дітей, душу яких пригнічує думка, що вони ні на що не здатні. Найбільшою нагородою для мене є досягнення вихованців і відчуття того, що ти допоміг становленню ЛЮДИНИ.

У своїй роботі використовую найрізноманітніші освітні новації, а перевагу надаю інтерактивним методам навчання, коли спостерігається демократизація у спілкуванні учителя та учня, адже вони є партнерами у навчальному процесі.

Розумію, що сучасним школярам нелегко збагнути пріоритет знань, тому постійно спонукаю до пошуково - дослідницької роботи, всіляко допомагаю. Намагаюся знаходити у кожному щось хороше, розвиваю його. Вірю дітям, а вони вірять мені. Найголовніше не зійти з обраної дороги, якою пробираєшся зі своїми учнями крізь темряву. І він обов’язково настане – сонячний, радісний, яскравий Світанок.

Для мене вчитель – це професійно висока людина, зі стійким характером, психічною врівноваженістю, багатогранна і цікава, добра і сувора, справедлива і щира, яскрава і приваблива, яка допомагає, скеровує, шукає, підказує…

Саме завдяки професії вчителя я маю змогу зростати сама, набиратися мудрості, вчитися витримці і терпінню. Із досвіду своєї роботи я зробила висновок, що вчитель це не професія – це стиль життя.

Прізвище, ім’я по батькові Ціп Оксана Володимирівна
Освіта:ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
Місце роботи Комунальний заклад "Харківська гімназія №44 Харківської міської ради"
Посада Вчитель історії та правознавства
Стаж роботи 14 років
Кваліфікаційна категорія кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії "
Проблема, над якою працюю в системі виховної роботи:«Формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів засобами національно-патріотичного виховання».
Педагогічне кредо: «Щастя для мене – виховувати різнобічно та гармонійно розвинену національно свідому, високоосвічену, життєво компетентну людину, здатну до саморозвитку та самовдосконалення»
Моя педагогічна філософія:Розвивати, навчати і виховувати особистість одночасно.
Створення здорового мікроклімату в дитячому колективі, формування позитивних емоцій,взаємин,їх регулювання та корекція.
Створення умов для розвитку інтелекту школярів, їхніх здібностей, пізнавальних інтересів.
Сприяти самореалізації особистості та всебічному розвитку.
Враховувати індивідуальні, вікові та психологічні особливості учнів.