/Files/images/44- мат база.jpg

«Досконала матеріально-технічна база - запорука успішного закладу освіти»

Комунальний заклад "Харківська гімназія № 44 Харківської міської ради" (далі – ХГ № 44) розташована за адресою: 61105, м.Харків, вулиця Костичева, буд.2

Матеріально-технічна база - необхідна умова функціонування ХГ №44 і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення закладу освіти сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати навчально-виховну діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д.

ХГ №44 - це трьохповерхова споруда, обладнана відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов працюючим.

Стан будівлі та приміщень закладу освіти відповідає державним санітарним правилам та нормам. Акти про готовність закладу до нового навчального року оформлюються та підписуються своєчасно.

ХГ №44 розміщена в будівлі 1964 року побудови, площею 4 384 кв.м.

Заклад освти працює в одну зміну. При комплектуванні класів у закладі дотримуються вимог державних санітарних норм.

Для реалізації освітнього процесу наявні:

- кабінет української мови;

- кабінет історії;

- кабінет географії;

- кабінет математики;

- кабінет англійської мови;

- кабінет хімії;

- кабінет зарубіжної літератури;

- кабінет фізики;

- кабінет предмету "Захист України";

- кабінет біології.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

У навчальних кабінетах створені належні санітарно-гігієнічні умови для здійснення освтнього процесу. Дотримується режим провітрювання, проводиться вологе прибирання згідно з графіком. В достатній кількості є інвентар для прибирання приміщень, який промаркований та використовується за призначенням. У наявності миючі, дезінфікуючі засоби.

Приміщення закладу освіти використовуються раціонально, відповідно до прямого призначення, розподілені за своїми функціями: навчальні, медичні, адміністративно-господарські.

В кабінетах № 7, 22, 25- встановлено проєктори, в кабінетах № 22,3,4,5.8,13,14,26 у наявності ноутбуки (комп’ютери) вчителя.

В кабінетах №2,3,4,5,6,7,8,10,12,13,14,15,16,17,18,23,25,26 встановлено сучасні СМАРТ TV.

8 кабінетів використовуються для навчання учнів початкової ланки, оснащені робочим місцем вчителя, забезпечені дидактичним матеріалом для НУШ. Для учнів початкової ланки функціонує мала спортивна зала.

- 14 кабінетів для навчання учнів 5 – 10-х класів.

- Спортивна зала.

- Бібліотека.

- Їдальня на 120 посадочних місць.

- кабінет інформатики, в якому встановлено ноутбуки.

Заклад освіти підключено до мережі Інтернет. Бібліотекар має індивідуальний комп’ютер.

- Спортивний майданчик, на якому розміщено тренажерний комплекс.

Методичний кабінет укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в закладі освіти.

Кабінет практичного психолога укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення корекційно-відновлювальної роботи.

Заклад освіти має учительську, кабінет психолога, кабінети заступників директора, медичний кабінет.

На третьому поверсі закладу розміщено Музей історії школи.

Усі кабінети в закладі укомплектовано меблями: партами, стільцями для кожного учня, столами для обладнання робочого місця вчителя, шафами.

Загальна характеристика інженерних мереж

Тепломережа/технічний станВодопостачання, водовідведення/ технічний станЕлектромережа/технічний станПрилади обліку/ технічний стан
Централізована. В задовільному станіЦентралізована. В задовільному станіЦентралізована. В задовільному станіВ наявності. В задовільному стані

Освітлення закладу – змішане. Світловий коефіцієнт природного освітлення відповідає санітарним нормам.

Під час освітнього процесу дотримується лівобічне природне освітлення навчальних кабінетів.

Питома потужність штучного освітлення відповідає нормативам. Санітарно-гігієнічні вимоги щодо штучного освітлення виконуються.

З метою енергозбереження та покращення освітленості приміщень здійснюється поетапна заміна вікон на пластикові, близько 10% ще потребують заміни.

В закладі освіти проведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму.

В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення , коридори поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню подвір'я.

Подвір’я закладу освіти завжди прибране, доглянуте, своєчасно доглядаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться дерева. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на прилеглій території та спортмайданчику, винесення та періодичне вивезення сміття з території.

Проблеми, що потребують вирішення:

1. Потребують заміни світильники (на економні).

2. Потребує капітального ремонту туалети 3 поверха.

3. Потребує часткової заміни асфальтове покриття подвір’я школи.

4. Вирішення питання про оновлення інвентарю у спортивному залі.

5. Потребує ремонту стеля 1 поверху.