Дні тижня Інтервали робочого часу
з _______ год. по _______ год.
Понеділок 8.30 16.30
Вівторок 8.30 16.30
Середа 8.30 16.30
Четвер 8.30 16.30
П’ятниця 8.30 16.30

ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ

День тижня Час З ким проводиться
Понеділок 12.00- 16.00 Учні
Середа 12.00- 16.00 Педагоги
П’яниця 12.00- 16.00 Батьки

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

ВАСИЛЬЄВА ТАІСІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

/Files/images/Васильєва.jpg

Професійне кредо:

Коли я стримую себе, щоб не набридати людям, вони турбуються про себе самі.

Коли я стримую себе, щоб не вказувати людям, вони поводяться правильно.

Якщо я стримую себе, щоб не проповідувати людям, вони самі покращують себе.

Якщо я нічого не нав’язую людям, вони стають самими собою.

- бере участь у здійсненні освітньої, виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного індивідуального розвитку учнів, педагогічних працівників, батьків, збереження їх повноцінного психічного здоров'я;

- проводить психолого-педагогічну діагностику готовності учнів, педагогічних працівників, батьків, до навчання та сприяє їх адаптації до нових умов освітнього процесу, допомагає у виборі навчального закладу згідно з рівнем психічного розвитку;

- розробляє та впроваджує розвивальні, корекційні програми навчально-виховної діяльності з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей учнів, педагогічних працівників, батьків;

- сприяє вибору учнями професій з урахуванням їх ціннісних орієнтацій, здібностей, життєвих планів і можливостей, готує учнів до свідомого життя;

- здійснює превентивне виховання, профілактику злочинності, алкоголізму і наркоманії, інших залежностей і шкідливих звичок серед підлітків;

- формує психологічну культуру учнів, педагогічних працівників, батьків або осіб, які їх замінюють, консультує з питань психології, її практичного використання в організації освітнього процесу.

Діяльність психолога досить різноманітна, адже вона має справу не тільки з дітьми різного віку, а і з їх батьками, що мають різний статус, освіту тощо та педагогічними працівниками. Причому кожна людина, з якою працює психолог, індивідуальна, унікальна, володіє тільки їй властивими рисами і якостями особистості.

Перша зустріч дитини і її батьків з психологом відбувається з перших днів перебування дитини в школі. Зміна звичайної, домашньої обстановки на шкільні стіни – це досить сильний стрес для дитини. Тому завдання батьків, вчителів та психолога створити всі умови для того, щоб процес адаптації пройшов якомога легше для дитини.

Проблеми, що виникають у дитини досить часто є наслідком внутрішніх проблем її батьків. Адже внутрішній стан мами, її невпевненість у собі, тривогу, страх дитина відчуває досить гостро. І як результат порушується гармонія у внутрішньому світі дитини, вона перестає відчувати себе комфортно, з’являються ті негативні прояви, які вже згадувались раніше. Психолог вчить батьків і дітей розуміти один одного.

Основні задачі роботи психолога у школі І ступеню:

- ознайомлення вчителів та батьків з особливостями мотиваційної та пізнавальної сфери учнів;

- визначення рівня адаптації учнів 1-х класів, виділення дітей "групи ризику";

- планування та проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми "групи ризику";

- визначення готовності учнів 4-х класів до переходу в основну школу.

Основні задачі роботи психолога у школі ІІ ступеню:

- визначення рівня адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі;

-планування та проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми "групи ризику";

- профілактика агресивної поведінки, розвиток впевненості у собі;

-профілактика суїцидальної поведінки серед учнів;

-визначення професійних нахилів учнів 9-х класів для подальшого профільного навчання.

Основі задачі роботи психолога у школі ІІІ ступеню:

-покращення психологічного клімату у старших класах;

- пошук соціально-обдарованих учнів;

- супровід профільного навчання;

-сприяння професійному визначенню старшокласників, допомога в усвідомленні власних індивідуальних умінь та здібностей.

Основні задачі роботи психолога з педагогічним колективом і батьками учнів:

-створення соціально-психологічних умов для залучення родини до супроводу дитини в процесі навчання і виховання;

- ознайомлення педагогів, батьків з основами дитячої, педагогічної і соціальної психології.

/Files/images/Коли-до-психолога.png