Як треба поводитись, якщо тебе затримали працівники поліції

· Не тікай та не чини опору працівникам поліції.

· У якій би ролі ти не потрапив до поліції (свідка, потерпілого, правопорушника), твої права мають відстоювати твої законні представники, насамперед батьки чи особи, що їх замінюють.

· Будь чемним з працівниками поліції, не намагайся їх залякувати своїми «впливовими» знайомствами.

· Знай свої права. Вимагай від працівників поліції пояснення причин твого затримання та обов’язкового роз’яснення твоїх прав.

· Не бреши, якщо не хочеш казати правду. Краще мовчи — ти маєш на це право.

· Обов’язково повідомляй працівникам поліції своє прізвище, ім’я, по батькові, дату народження та домашню адресу. Якщо ти приховуєш ці відомості й твоїх батьків через це не буде знайдено, тебе можуть помістити до дитячого приймальника-розподільника на ЗО діб, а це тобі не піде на користь.

Триваліше затримання (арешт) можливе тільки з санкції (дозволу) прокурора. Наприклад, коли неповнолітнього затримано на місці злочину.

Як уникнути неприємностей з боку закону.

· Не ходи вулицями сам у пізній час без дорослих, не шукай собі пригод у небезпечних місцях (на будівельних майданчиках, пустирях, у лісосмугах).

· Ніколи не відчиняй дверей квартири стороннім людям.

· Не спілкуйся з підозрілими особами, відмовляйся від їхніх доручень: щось кудись віднести або передати на словах.

· Не наближайся до п’яних та до людей, які поводяться неадекватно, бо вони можуть бути здатними до непередбачуваних дій.

· Не вживай речовин сумнівного або токсичного (клей, ацетон тощо) походження. Пам’ятай, що правопорушення, скоєне в стадії алкогольного чи наркотичного сп’яніння обтяжує провину.

· Не носи з собою предметів (ніж, кийок тощо), наявність яких може викликати підозру.

· Не будь надто самовпевненим у своїй силі, у сумнівній ситуації краще звернися по допомогу до дорослих.

Кiлькiсть переглядiв: 74