/Files/images/wxeg_m.jpg

ЗАПОВІДІ ДЛЯ БАТЬКІВ

- Не балуйте мене, Ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що необов′язково надавати мені все, що я вимагаю. Я просто випробовую Вас.

- Не бійтеся бути непохитним зі мною. Я надаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє визначити мені своє місце.

- Не покладайтеся на силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що зважати потрібно лише на силу. Я відгукнусь з більшого готовністю на Ваші ініціативи.

- Не будьте непослідовним. Це збиває мене з пантилику і примушує більш вперто намагатися в усіх випадках залишати останнє слово за собою.

- Не засмучуйтесь дуже сильно, якщо я кажу «Я вас ненавиджу». Я не маю це на увазі. Я просто хочу, щоб Ви пожалкували про те, що зробили мені.

- Не змушуйте мене почуватися молодшим, ніж я є насправді. Я відіграюся на Вас за це, ставши « плаксою» та нитіком.

- Не робіть для мене і за мене, що я в змозі зробити для себе сам. Я можу потім продовжувати використовувати Вас як прислугу.

- Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки – смертний гріх. Я маю навчитися помилятися, не відчуваючи, що ні до чого не здатний.

- Не прискіпуйтесь до мене і не бурчіть на мене. Якщо Ви будете це робити, я буду змушений захищатися, демонструючи, що, ніби я глухий.

- Не вимагайте від мене пояснень, чому я це зробив. Я іноді сам не знаю, чому так роблю.

- Не випробовуйте занадто мою чесність. Коли я заляканий, то легко перетворююсь на брехуна.

- Не захищайте мене від наслідків власних помилок. Я вчусь із власного досвіду.

- Не звертайте занадто багато уваги на мої маленькі болячки. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертає до мене так багато уваги.

- Не намагайтеся мене позбутися, коли я ставлю відверті питання. Якщо Ви не будете на них відповідати, то побачите, що я перестану ставити Вам питання взагалі і буду шукати інформацію десь на стороні.

- Ніколи навіть не натякайте, що Ви – ідеальні та безгрішні. Це дає мені відчуття, що мені не потрібно навіть рівнятися з Вами.

- Не переживайте, що ми проводимо разом надто мало часу. Значення має те, як ми його проводимо.