Як часто ви читаєте?

Ні, не новини і статті в інтернеті, а книжки.

Чи входить читання до вашої щоденної програмі?

Якщо ні, то змушені вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані.

Читання дає людині безліч незаперечних переваг.

Ось лише декілька з них.

/Files/images/2023- шкільна бібліотека.png

Мій найкращий провідник – це книга.

Книга-пам’ять чи книга-життя.

Що розтопить жорстокості кригу,

Де відради слова знайду я.

В книзі цій викарбовують кроки.

Мужні воїни, йдучи в двобій –

Отже, тут знайдеш честі уроки,

Тільки правильно їх зрозумій!

Перегорнеш сторінку, і в небі

Журавлі починають свій путь –

В рідний дім повертатися треба.

Після мандрів щораз. Не забудь!

А коли крізь рядочки почуєш.

Зачарований музики слів,

То радій – до маестро прямуєш.

І для тебе – це сповідь без слів.

Книга вчить і навчаючи творить,

Та слова її чути всім.

Щоб відкрити секрет диво-мови.

Щирим серцем ми книгу любимо!

Багато хто зараз дуже зайнятий і не може приділити час читання, вважаючи за краще відпочивати за екраном телевізора або комп’ютера. То яку ж користь несе читання і чому його радять включити в свій щоденний графік справ?

1. Розвиває мислення.

Одне з важливих переваг читання книг – це той позитивний ефект, що воно допомагає розвивати на наше мислення. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.

2. Знижує стрес.

В сучасному світі позбавлення від стресу – основна турбота багатьох людей. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і позбавляти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання якої-небудь фантастики перед сном.

3. Збільшує словниковий запас.

Коли ви читаєте книги різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте в повсякденній мові. Якщо якесь слово вам незнайоме, зовсім не обов’язково шукати в словнику визначення. Іноді про значення терміна можна зрозуміти за змістом, укладеним в реченні. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує грамотність.

4. Захищає від хвороби Альцгеймера.

За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ви читаєте, активність мозку збільшується, що позитивно позначається на його стані.

5. Надає впевненості.

Читання книг робить нас більш впевненими. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі ведемо себе більш впевнено і зібрано. А визнання оточуючими ваших пізнань позитивно позначається на самооцінці.

6. Робить нас більш творчими.

Креативні люди можуть генерувати відразу декілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ви можете почерпнути звідти масу ідей, які згодом втілити в життя.

7. Покращує сон.

Якщо ви систематично будете читати перед сном, то незабаром організм звикне до цього, і тоді читання стане своєрідним сигналом, що говорить про швидкий відхід до сну. Таким чином ви не тільки поліпшите свій сон, а й вранці будете почувати себе бадьоріше.

8. Покращує мозкову активність.

При читанні ми зазвичай уявляємо багато деталей: персонажів, їх одяг, оточуючі предмети. Також необхідно пам’ятати безліч речей, які потрібні для розуміння твору. Саме тому читання тренує пам’ять і логіку.

9. Покращує концентрацію.

При читанні необхідно концентруватися на змісті твору, не відволікаючись на сторонні предмети. Цей навик дуже корисний при будь-якій іншій діяльності. Також читання книг розвиває об’єктивність і здатність приймати виважені рішення.