Книга - наш друг.

/Files/images/2023- книга 2.jpg

Якщо ми з вами пригадаємо, коли в перший раз познайомились з книгою, то виявиться, що книга потрапила нам в руки ще задовго до того, як ми навчились читати.

Спочатку нам читали дорослі або старші сестри і брати. Всі ми любили слухати читання казок, оповідань, віршів. З великим задоволенням багато разів ми розглядали малюнки в книжках. Ще не вміє читати, ми вже потоваришували з книгою. У нас з'явились улюблені герої, улюблені книги.

З тих пір, як ми навчились читати, книга назавжди увійшла в наше життя і стала кращим учителем, вірним другом і добрим порадником в усі тяжкі хвилини життя.

Чим більше ми вчимось, тим більше ми старішаємо, тим більше потрібна нам книга, тим більше ми розуміємо, що всі знання і досвід, набуті людьми, містяться в книгах.

Про все, що оточує нас, про всі явища і закони природи ми пізнаємо із книг. При допомозі книги ми можемо здійснити любу подорож, побувати в любій країні. А з якими чудовими людьми ми знайомимося в книгах.

На зміну улюбленим героям із наших перших книжок: доброму лікарю Айболіту, Попелюшці, Коту у чоботах і багатьом іншим, приходять нові літературні герої, вчинки яких викликають в нас бажання бути такими ж, як вони.

Поради батькам щодо читання дітей.

20 кроків, щоб Ваша дитина читала.

Як спонукати дитину почати читати. 10 порад, як спонукати дитину (почати) читати.

1.Читайте дитині вголос, навіть після того, як вона навчиться читати самостійно – якнайдовше, доки вам обом це до вподоби.

2.Обговорюйте прочитане: що сподобалося? що було нудним? чому?

3.Читайте самі – діти наслідують дорослих, а не роблять, що ті їм кажуть. Обговорюйте також і ті книжки, що ви читаєте для себе та як вони на вас впливають.

4. На перших батьківських зборах поруште питання щодо читання на всіх уроках. Дітям необхідно читати з усіх предметів, а не лише на заняттях із рідної мови.

5. Навідайтеся до бібліотеки: там є не тільки чимало різних книжок (не бійтеся спробувати щонайрізноманітніші!), а й найкращі у світі порадники – бібліотекарі.

6.Читайте не лише художню літературу: спробуйте інші жанри, серії книжок, енциклопедії, будь-що, аби воно тільки було текстом. Бодай візьміть кулінарну книгу й приготуйте щось разом із дитиною.

7. Скористайтеся методом підкупу: нехай обсяг кишенькових грошей, які дитина отримує щотижня, залежатиме від обсягу прочитаного чи півгодини читання «коштуватимуть» півгодини ігор.

8. Ретельно вибирайте книжки для дитини: не тільки з того, що ви читали у дитинстві, а шукайте з-поміж свіжовиданих книжок, які є ближчими сьогоднішнім дітям. Зверніться по пораду до бібліотекаря, продавця у книгарні, стежте за рецензіями, відгуками і теле- чи радіопрограмами.

9. Варто, щоб обидвоє батьків (часто) говорили про читання, лише тата чи мами не досить.

10. Спробуйте книжки у різних формах – паперові, електронні книжки на мобільному телефоні або планшеті, аудіо книжки, слухайте читання книжок «з продовженням» по радіо. А також не пропускайте екранізації книжок, наприклад, «Голодні ігри».

Кiлькiсть переглядiв: 504