Коронавірус – родина распіраторних вірусів, що можуть спричинити від звичайної застуди до тяжкого респіраторного захворювання. Захворювання, яке викликав китайський коронавірус, називається COVID-19. Вінспалахнув на рибному ринку в китайському місті Ухань провінції Хубей.

/Files/images/короновірус.jpg

Поради, що стосуються протидії коронавірусу:

Він достатньо великий за розміром (діаметр комірки становить близько 400-500 нм), тому будь-яка звичайна маска (N95) може відфільтрувати цей вірус. Однак, коли той, хто заражений, чхає перед вами, вірус з мокротою пролетить відстань приблизно 3 метри.

Коли вірус потрапляє на поверхню металу, він проживе там не менше 12 годин. Тому пам’ятайте, що якщо ви дотикалися до будь-якої металевої поверхні, то вам необхідно ретельно вимити руки з милом.

Вірус може залишатися активним на тканині одягу протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок вбиває вірус. Зимового одяг, який не вимагає щоденного прання, ви можете покласти на сонці або на гарячу батарею для обігріву, або в сушильну шафу, щоб вбити вірус.

Інформація про симптоми пневмонії, викликаної коронавірусом COVID-19:

Спочатку цей вірус заразить горло, потім у горла буде відчуття сухості ангіни, яке триватиме 3-4 дні.

Потім вірус буде зливатися з носової рідиною, капати в трахею і потрапляти в легені, викликаючи запалення легенів. Цей процес триває від 5 до 6 днів.

При пневмонії виникає висока температура і важке дихання. При цьому, закладеність носа не схожа на нормальну закладеність – людина відчуває, що він ніби тоне у воді. Важливо НЕГАЙНО звернутися до лікаря, якщо у людини є це відчуття.

Про профілактику:

Найпоширеніший спосіб заразитися – це доторкатися до людей, тому потрібно намагатися не торкатися до людей і часто мити руки. Вірус може жити на руках людини, в середньому, протягом від 5-10 хвилин до 30 хвилин, але за ці 5-10-30 хвилин може статися багато (людина може потерти очі або доторкатися свого носа навіть несвідомо).

На додаток до частого миття рук вкрай бажано і корисно полоскати горло Бетадіном, щоб усунути або мінімізувати мікроби, поки вони ще знаходяться в горлі (перед тим, як вони потраплять в легені), а також промивати ніс всередині ніздрів.

Будьте дуже обережні і пийте як можна більше води.

Галерея "Як захиститися від коронавірусу"

Кiлькiсть переглядiв: 708