/Files/images/IMG_45121 школа.jpg

Фотографія ХЗОШ № 44, датована 1964 роком.Середня загальноосвітня школа № 44 міста Харкова післявоєнного часу була побудована у 1964 році й почала функціонувати в листопаді 1964 року по вул. Костичева, 2. Першим директором школи був Штиленко Євген Миколайович. Проектне наповнення школи 960 чоловік. Вартість будівлі 440,1 тис. рублів, підрядник УНР-426.

Зображення ХЗОШ № 44 у 1964 р. зі сторони вул. Костичева

Зображення ХЗОШ № 44 зі сторони вул. Костичева, датоване 1964 роком. Вже в перші роки своєї діяльності школа помітно виділилась серед шкіл Комінтернівського району і міста Харкова з багатьох показниках навчальної і виховної роботи. Фундамент, на якому стоїть школа і будується все, що робиться в ній, - це різносторонні знання, багате розумове життя, широта кругозору, постійне інтелектуальне зростання кожного вчителя.

Сурін О.В.

Початок багатьох шкільних традицій поклав Андрєєв В.Л. - директор школи з 1965 по 1968 рік. Продовжив і збагатив їх Сурін О.В. - Заслужений Учитель України, директор школи з 1968 по 1987 рік. В 1976 році з ініціативи директора школи Суріна О.В, секретаря партійного бюро Діанової К.Я. та голови ПК Сивожелізової А.В. школа виступила з почином "Зразковому місту-зразкові школи". В 1978 році школі № 44 - одній із перших в місті Харкові - було присвоєно звання зразкової. Для нашої школи 70-ті роки були періодом творчого підйому і розквіту. В 1979-1980 навчальному році досвід праці "За зразкову школу" був узагальнений Харківським МіськВНО. Узагальнен досвід вчителів: Піддубної А.П., Ткаченко М.І., Шаркевич К.О., Діанової К.Я., Кавицької М.В., Яковини Н.В. Внаслідок тільки 1977-1979 роки по школі було 65 зразкових учнів, 17 зразкових класів;14 учнів були занесені в Книгу Поваги школи. Визначився колектив учителів - ветеранів школи, майстрів педагогічної науки, які пронесли кращі традиції через всі роки роботи: вчитель початкових класів Ксенко Л.І., Андрієнко Г.Я., Ткаченко М.І., Сафонова Р.Г; вчителі російської мови та літератури Кавицька М.В., Сивожелезова А.В., Піддубна А.П., Овчаренко В.І.; вчитель української мови та літератури Яковина Н.В.; вчителі іноземних мов Шаркевич К.О., Каплун З.І.; вчителі математики Азарова А.С., Діанова К.Я., Ломоносова Л.А.; вчителі географії Шенгелі Н.Т., Коломієць М.А., Чмель Т.Г.; вчителі біології Вдовиченко М.Б., Рябчун Р.Н.; вчитель хімії Жерновнікова Л.В. та інші. В школі в її різні періоди працювали такі вчителі, як Новікова Т.П., яка нагороджена вищою нагородою країни - Орденом Леніна; Андрєєв В.Л. - інвалід Великої Вітчизняної війни, Кавалер багатьох орденів і медалей, Відмінник народної освіти; Сурін О.В. - Заслужений вчитель України, Відмінник народної освіти України, ветеран Великої Вітчизняної війни; Никитенко В.П. - вчитель музики, Кавалер багатьох орденів і медалей, автор музики популярної пісні воєнних років "Огонек"; Куріцин О.І. - воєнний керівник школи, людина високого військового обов’язку. Діанова К.Я. - учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджена 8 медалями за воєнні заслуги і трудову доблесть. Відмінник народної освіти. Шаркевич К.О. - Мешканець блокадного Ленінграду, Відмінник народної освіти, людина великого творчого пошуку, керівник шкільного КІДу та музею україно-польської дружби.