ЗНО – не страшний звір. Це лише одне з серйозних випробувань, які чекають тебе ще попереду. Боятись швидше треба своєї ліні, домовитись з нею або ж розпрощатись. Окремо варто сказати про хвилювання як одного з ворогів навіть найпідготовленішого ЗНОшника. Поради давати легко, як і говорити. Діяти, боротись з хвилюванням дуже складно.

200-бальники та екс-учасники радять, в першу чергу, готуватись, а під час самого тестування, глибоко вдихнути і з головою поринути в завдання. Як тільки ти приступаєш до роботи, хвилювання стає менше, а то й зникає. Психологи радять вдаватись до аутотренінгів – це вже особиста справа кожного, точніше віра в їх допомогу. В будь-якому випадку, зайвим заспокійливий ефект не буде.

Давай все ж таки спробуємо орієнтовно визначити етапи підготовки, а заодно і джерело всього необхідного. Для тебе буде не секретом, що ЗНО може викликати стрес. Стресорами можуть бути ситуації небезпеки, зростання відповідальності, необхідність швидко прийняти рішення, значні розумові та вольові навантаження. Тому найрезультативнішою є профілактична робота щодо запобігання виникнення стресових станів, наслідків психологічного перевантаження, збереження здоров`я. Відомо, що стійкість до стресових факторів будь-якої людини можна забезпечити двома шляхами:

• системою її емоцiйних тренувань, «гімнастикою почyттiв»;

• ретельним її навчанням, тобто детальним інформуванням про ситуації, програванням можливих складних варіантів.

Щоб краще підготуватися до тестування, ти маєш знати відмінні риси тестового іспиту. Тестовий іспит зводить до мінімуму як контакт з іншими людьми, так і власну інтерпретацію знань. Сам порядок розташування запитань або завдань може не збігатися зі структурою асоціативних зв'язків, послідовністю викладання предмета у школі. Це означає, що треба не втратити здатність до ідентифікації запитання із власними знаннями. Зарадити цьому має розвиток гнучкості мислення, уміння переорієнтуватися в умовах ліміту часу, що, звісно, теж потребує неабиякого напруження. Тому доречно знати свій психологічний рівень готовності. Ти можеш звернутися за допомогою до шкільного психолога, або зроби це самостійно.

Друже, ти маєш знати, що для успішного складання ЗНО важливо володіти знаннями, тому слід визначити, рівень розвитку пізнавальних процесів.

Кiлькiсть переглядiв: 16