/Files/images/2023- прва дитини.jpg

Ми – підростаюча еліта,

яка в державі буде жить.

На власну думку маєм право,

На власну думку почуття.

Ми маєм право на державу.

Ми маєм право на життя.

Діти – це дзеркало будь-якої держави, вони – її майбутнє. Життєвий досвід не тільки свідчить, а й вчить: не буде дітей – не буде і держави.

Ми живемо у світі, де кожен залежить від усіх, а усі – від кожного. У цих умовах безповідальна поведінка є соціальним злом.

Дуже часто підлітки не знають, як захистити свої права, що для цього слід зробити, з ким порадитися, до кого звернутися по допомогу. Не маючи достатнього життєвого досвіду для самостійного вирішення проблеми, підлітки іноді навіть опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати їх від фатальної помилки може тільки знання законів. У нашій країні правова відповідальність дітей та підлітків передбачена Кримінальним кодексом України.

Наш Основний Закон – Конституція гарантує можливості людського життя, ставить його попереду будь-яких чинників нашого буття. Тому ми повинні завжди твердо пам'ятати: “Кожна людина має обов'язки перед суспільством, у якому тільки й можливий повний розвиток особи”.

Життя інколи подає нам такі уроки, що ми починаємо відстоювати свої права, без яких ми – ніхто. Сучасне суспільство надало людині широкі права і свободи, до використання яких потрібно підходити.

Обов'язок, чи відповідальність, – це громадська необхідність відповідати за свої дії та вчинки. Є незначні вчинки в житті, те, як ти поводишся з близькими, сусідами, друзями, але є вчинки, за які ти несеш серйознішу відповідальність – за долю людини, долю країни, долю своїх близьких. Перевірте свої вчинки свідомістю: чи не заподіяли ви зла, неприємностей, незручностей людям своїми вчинками. Робіть так, щоб людям, які вас оточують, було добре. Навіть за ваші невдалі пустощі доводиться інколи «розраховуватися» з державою, нести законну, тобто юридичну відповідальність.

Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Звичайно, у вашому віці неможливо знати детально усі закони. Але основне, що стосується вас, ви повинні знати.

Закон України «Про охорону дитинства»

Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству "

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Указ Президента України від 21 вересня 2020 року №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства»

Права дитини.

/Files/images/44- прав документи.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 926